Описание электродов

Електроди АНО-4

Електроди АНО-4 (тип Е46) з рутиловим покриттям, призначені для зварювання рядових і відповідальних конструкцій з низьковуглецевих і низьколегованих сталей, з тимчасовим опором розриву до 490 МПа.
Технічні характеристики електродів АНО-4 знаходяться на високому рівні. Електроди цієї марки мають хороші зварювально-технологічні властивості. Вони малочутливі до забруднених поверхонь, допускають роботу по окисленому металу (іржі). За рахунок складу обмазки володіють легким первинним і повторним підпалом, а також легким відділенням шлакової кірки. Горіння дуги — стабільне. Метал шва характеризується високою стійкістю до утворення пор. Електроди зарекомендували себе в різних областях виробництва.

Електроди АНО-6

Електроди АНО-6(тип Е42) з ільменітовим покриттям, призначені для зварювання конструкцій з низьковуглецевих сталей, з тимчасовим опором розриву до 430МПа, характеризуються гарними зварювально-технологічними властивостями і високою продуктивністю. Мають низьку схильність до утворення пор і кристалізаційних тріщин. Рекомендуються для зварювання в монтажних умовах.

Електроди АНО-21

Електроди АНО-21 з покриттям рутилового типу, призначені для зварювання рядових і відповідальних конструкцій з вуглецевих сталей марок: по ГОСТ 380 (Ст0, Ст1, Ст2, Ст3 — всіх трьох груп А, Б, В і всіх ступенів розкислення — «кп», «пс», «сп»); по ГОСТ 1050 (10, 15кп, 20кп, 20пс, 20). Широко використовуються для з’єднання труб малого і середнього діаметра з товщиною стінки до 4 мм, що експлуатуються під невисоким тиском. Застосовуються для зварювання металевих заготовок товщиною від 1 мм до 5 мм. Можуть використовуватися для створення кореневого шва у виробах з металу більшої товщини. Електроди марки АНО-21 характеризуються високими зварювально-технологічними властивостями. До позитивних якостей можна віднести легке запалювання, стабільне і м’яке горіння дуги. Незначне розбризкування. Мала кількість і легке відділення шлакової кірки. Можливість виконання робіт по окисленого металу. Шов, що отримується при зварюванні кутових, стикових і з’єднань внапуск, має високі характеристики міцності та герметичності. Ймовірність утворення пор в зварному з’єднанні — мінімальна. Електроди АНО-21 є оптимальним вибором для зварювання металів невеликої товщини. Підходять як для початківців так і для професійних зварювальників.

Електроди АНО-27

Електроди АНО-27 з покриттям основного типу, призначені для зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей з тимчасовим опором розриву до 490 МПа, при підвищених вимогах до швів по пластичності і ударній в’язкості. Знижений вміст водню в швах, рекомендуються для конструкцій, що працюють при температурах до -40 град.

Електроди АНО-36

Електроди АНО-36 з рутил-целюлозним покриттям відрізняються легким початковим і повторним запалюванням, м’яким і стабільним горінням дуги, забезпечують малі втрати металу від розбризкування, рівномірне плавлення покриття, відмінне формування металу шва, легке відділення шлакової кірки. Зварювання може виконуватися від джерел живлення, що включаються в побутову мережу. За рахунок складу покриття електродів є можливість виконувати зварювання початківцям-зварювальникам. Електроди малочутливі до якості підготовки кромок, наявності іржі та інших забруднень поверхні зварюваного металу.

Електроди Моноліт РЦ

Універсальний електрод призначений для ручного дугового зварювання на постійному або змінному струмі рядових і відповідальних конструкцій з низьковуглецевих марок сталей, (Ст 0, Ст 1, Ст 2, Ст 3 ,05кп, 08кп, 08пс, 08, 10кп, 10пс, 10, 15кп, 15пс, 15, 20кп, 20пс, 20), у всіх просторових положеннях (окрім вертикального зверху вниз для електродів діаметром 5,0 мм). Електроди марки МОНОЛІТ РЦ призначені для зварювання кутових, стикових, напусткових з’єднань металу товщиною від 3 до 20 мм; малочутливі до якості підготовки кромок, наявності іржі та інших забруднень поверхні зварюваного металу, є можливість зварювання по окисленим, масляним і пофарбованим поверхням.
При монтажному зварюванні можлива робота у всіх просторових положеннях без зміни зварювального струму. Зварювання вертикальних швів способом «зверху-вниз» проводиться короткою дугою або обпиранням. Не слід допускати затікання шлаку попереду дуги. Для цього кут підйому електрода до вертикалі повинен складати 40 – 70°. У нижньому положенні електрод рекомендується нахиляти в напрямку зварювання на 20 – 40° від вертикалі.
Електроди Моноліт РЦ відрізняються легким початковим і повторним запалюванням, м’яким і стабільним горінням дуги, забезпечують малі втрати металу від розбризкування, рівномірне плавлення покриття, відмінне формування металу шва, легке відділення шлакової кірки.
Дозволяють виконувати зварювання при низькій напрузі в мережі. Для електродів малого діаметра зварювання може виконуватися від джерел живлення, що включаються в побутову мережу.
Легка робота з електродами дає можливість виконувати зварювання зварювальниками-початківцями.

Електроди Моноліт

Електроди Моноліт забезпечують легке початкове і повторне запалювання. Характеризуються спокійною і стабільною дугою, малим розбризкуванням, хорошим відділенням шлаку, відмінним формуванням шва. Застосовуються при зварюванні як постійним, так і змінним струмом для з’єднання листових сталей і сталевих конструкцій, що зазнають статичних і динамічних навантажень, зварювання резервуарів і трубопроводів, де потрібне забезпечення високих механічних властивостей швів. Електроди придатні для зварювання в несприятливих для інших марок електродів умовах.

Електроди МР-3

Електроди МР-3 забезпечують якісне формування металу шва, високу стійкість наплавленого металу шва проти утворення пористості і гарячих тріщин, а також легке перекриття зазорів. Характеризуються високим рівнем зварювально-технологічних властивостей, легкістю ведення процесу зварювання, повторним запалюванням дуги при встановленні прихваток. Високо оцінюються зварниками як при побутовому, так і в промисловому використанні. Допускається зварювання подовженою дугою по окисленій поверхні. Призначені для зварювання кутових, стикових, з’єднань металу внапуск товщиною від 3 до 20 мм. Електроди діаметром від 3 до 4 мм придатні для зварювання у всіх просторових положеннях; діаметром 5 мм — для зварювання в нижньому, горизонтальному на вертикальній площині і вертикальному «знизу-вгору» положеннях.

Електроди УОНИ-13/45

УОНИ-13/45 — це електроди з основним покриттям, призначені для зварювання особливо відповідальних конструкцій з низьковуглецевих і низьколегованих сталей, коли до металу зварних швів пред’являються підвищені вимоги по пластичності і ударній в’язкості. Рекомендуються для зварювання конструкцій, що працюють в умовах знижених температур. При використанні електродів УОНИ-13/45 метал шва характеризується високою стійкістю проти утворення кристалізаційних тріщин і низьким вмістом водню.

Електроди УОНИ-13/55

Електроди УОНИ-13/55 з основним покриттям призначені для ручної зварки особливо відповідальних конструкцій з низьковуглецевих, середньовуглецевих і низьколегованих сталей, що працюють при знакозмінних навантаженнях і низьких температурах до-50°С.. Застосовуються для конструкцій і трубопроводів, які потребують підвищених характеристик по пластичності і ударній в’язкості зварного шва. Широко використовуються в мостобудуванні. Забезпечують відмінний захист зварювальної ванни, що важливо при проведенні робіт на відкритому просторі. Мають стабільні технічні характеристики. При використанні УОНИ-13/55, метал шва характеризується високою стійкістю проти утворення кристалізаційних тріщин і низьким вмістом водню.

Електроди УОНИ-13/65

УОНИ-13/65 — це електроди з основним покриттям, призначені для зварювання відповідальних конструкцій з низьковуглецевих і низьколегованих сталей підвищеної міцності з нормативним тимчасовим опором розриву не більше 600 МПа. Рекомендуються для зварювання конструкцій, що працюють в умовах знижених температур. При використанні електродів марки АНО-13/65, метал шва характеризується високою стійкістю проти утворення кристалізаційних тріщин і низьким вмістом водню.

Електроди УОНИ-13/85

Електроди марки УОНИ-13/85 призначені для ручного дугового зварювання відповідальних і особливо відповідальних конструкцій з легованих сталей високої міцності з тимчасовим опором розриву 690-980 МПа. Зварювання в усіх просторових положеннях, окрім вертикального зверху вниз, на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди марки ТМЛ-1У

Електроди марки ТМЛ-1У призначені для ручного дугового зварювання паропроводів з сталей марок: 12МХ, 15МХ, 12Х1МФ, 15Х1М1Ф, 20ХМФЛ, що працюють при температурах до 540 ° С, і елементів поверхонь нагріву з сталей марок: 12X1МФ, 12Х2МФСР, 12Х2МФБ незалежно від робочої температури . Зварювання в усіх просторових положеннях, окрім вертикального зверху вниз, на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди ТМЛ-3У

Електроди марки ТМЛ-3У призначені для ручного дугового зварювання паропроводів з сталей марок: 12Х1МФ, 15Х1М1Ф, 20ХМФЛ, 15Х1М1ФЛ, що працюють при температурі до 570 °С і елементів поверхонь нагріву з сталей марок: 12X1МФ, 12Х2МФБ, 12Х2МФСР незалежно від робочої температури, а також для заварки дефектів в елементах з тих же сталей. Зварювання в усіх просторових положеннях, окрім вертикального зверху вниз, на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди ЦУ-5

Електроди ЦУ-5 мають основне покриття і застосовуються для зварювання трубопроводів і обладнання атомних електростанцій, а також іншого обладнання важкого машинобудування (котли та ін.) з низьковуглецевих і вуглецевих сталей. Зварні з’єднання електродами ЦУ-5 витримують максимальну температуру експлуатації до 400 ° C, тому їх з успіхом застосовують для зварювання кореневих швів і стиків товстостінних трубопроводів з низьколегованих і вуглецевих сталей і для зварювання поверхонь елементів нагріву котельних агрегатів.
Електроди ЦУ-5 здатні забезпечувати високу стійкість металу шва до пороутворення при роботі на подовженій дузі, також дозволяють виконувати зварювання кореневих швів труб з товстими стінками при великих зазорах. Зварювальний процес цими електродами можливий на постійній напрузі, зворотної полярності, у всіх положеннях в просторі, за винятком вертикального положення зверху вниз.

Електроди ЦЛ-39

Електроди марки ЦЛ-39 призначені для заварки дефектів в литих деталях енергообладнання з сталей марок: 20ХМФЛ, 15X1М1ФЛ, 20ХМЛ і їм подібних без наступної термообробки. Зварювання в усіх просторових положеннях, окрім вертикального зверху вниз, на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди НЖ-13

Електроди НЖ-13 призначені для зварювання обладнання з корозійно-стійких хромонікелемолібденових сталей марок 10Х17Н13М2Т, 10Х17Н13М3Т, 08Х21Н6М2Т і їм подібних, що працюють при температурі до 350 °С, коли до металу шва пред’являють вимоги стійкості до міжкристалітної корозії.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди НИАТ-1

Електроди НИАТ-1 призначені для зварювання виробів з корозійно-стійких хромонікелевих сталей марок 08Х18Н10, 12Х18Н10Т, 10Х17Н13М2Т і їм подібних, коли до металу шва пред’являють вимоги стійкості до міжкристалітної корозії.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ОЗЛ-17У

Електроди ОЗЛ-17У призначені для зварювання обладнання з корозійно-стійких сплавів 06ХН28МДТ, 03ХН28МДТ і сталі марки 03Х21Н21М4ГБ переважно товщиною до 12 мм, що працює в середовищах сірчаної та фосфорної кислот з домішками фтористих з’єднань.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ОЗЛ-8

Електроди ОЗЛ-8 призначені для зварювання виробів з корозійно-стійких хромонікелевих сталей марок 08Х18Н10, 12Х18Н9, 08Х18Н10Т і їм подібних, коли до металу шва не пред’являють жорсткі вимоги стійкості до міжкристалітної корозії.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди УОНИ-13/НЖ 12Х13

Електроди УОНИ-13/НЖ12Х13 призначені для зварювання конструкцій з хромистих сталей типу 08Х13 та 12Х13 та наплавлення ущільнювальних поверхонь сталевої арматури.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ЦЛ-11

Електроди ЦЛ-11 призначені для зварювання виробів з корозійно-стійких хромонікелевих сталей марок 12Х18Н10Т, 12Х18Н9Т, 08Х18Н12Т, 08Х18Н12Б і їм подібних, коли до металу шва пред’являють жорсткі вимоги стійкості до міжкристалітної корозії.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ЦТ-15

Електроди ЦТ-15 призначені для зварювання вузлів конструкцій з хромонікелевих сталей марок Х20Н12Т-Л, Х16Н13Б, 12Х18Н9Т, 12Х18Н12Т і їм подібних, які працюють при температурі 570-650 ° С і високому тиску, а також для зварювання сталей тих же марок, коли до металу шва пред’являють жорсткі вимоги стійкості до міжкристалітної корозії.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ЕА-400/10Т

Електроди ЕА-400/10Т призначені для зварювання обладнання з корозійностійких хромонікелевих і хромонікелемолібденових сталей марок 08Х18Н10Т, 08Х18Н12Т, 10Х17Н13М2Т, 10Х17Н13М3Т і їм подібних, які працюють в агресивних середовищах при температурі до 350 °С, коли до металу шва пред’являють вимоги стійкості до міжкристалітної корозії.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ЕА-400/10У

Електроди ЕА-400/10У призначені для зварювання обладнання з корозійно-стійких хромонікелевих і хромонікелемолібденових сталей марок 08Х18Н10Т, 08Х18Н12Т, 10Х17Н13М2Т, 10Х17Н13М3Т і їм подібних, що працюють в агресивних середовищах при температурі до 350 °С, коли до металу шва пред’являють вимоги стійкості до міжкристалітної корозії.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.
Приклад використання: днища котлів, стінки резервуарів, туби (внутрішні поверхні), що працюють в рідких і газоподібних агресивних середовищах, які викликають корозію.

Електроди ОЗЛ-25Б

Електроди ОЗЛ-25Б призначені для зварювання виробів з корозійно-стійкого жаростійкого і жароміцного сплаву марки ХН78Т; можливе зварювання хладостойких і різнорідних сталей і чавуну.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності

Електроди ОЗЛ-6

Електроди ОЗЛ-6 призначені для зварювання обладнання з лиття і прокату жаростійких сталей марок 20Х23Н13, 20Х23Н18 і їм подібних, які працюють в окисних середовищах при температурі до 1000 °С. Можливе зварювання хромистих сталей типу 15Х25Т і сталі марки 25Х25Н20С2, а також зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей з високолегованої аустенітних сталей.
Сварка в нижньому, вертикальному і стельовому положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ОЗЛ-9А

Електроди ОЗЛ-9А призначені для зварювання конструкцій з жаростійких сталей марок 12Х25Н16Г7АР, 45Х25Н20С2, Х18Н35С2 і їм подібних, які працюють в окисних середовищах при температурі до 1050 °С. Можливе зварювання сталей марок 20Х23Н13 і 20Х23Н18.
Сварка в нижньому, вертикальному і обмежено стельовому положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ЦТ-28

Електроди ЦТ-28 призначені для зварювання обладнання з жаростійких і жароміцних сплавів на нікелевій основі марок ХН78Т, ХН70ВМЮТ і їм подібних, а також різнорідних металів (перлитових і хромистих сталей зі сплавами на нікелевій основі).
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ЕА-395/9

Електроди ЕА-395/9 призначені для зварювання відповідальних конструкцій з легованих сталей підвищеної та високої міцності в термічно зміцненому стані без потреби виконання після зварювання термічної обробки, в т.ч. сталей типу АК, а також зварювання вуглецевих і низьколегованих сталей з аустенітних сталей. Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди НИАТ-5

Електроди марки НИАТ-5 призначені для зварювання несучих конструкцій або додаткових елементів будови, вироблених з високоміцної легованої сталі. Зокрема вони ідеальні для роботи з такими марками сталі, як 30ХГСНА і 30ХГСА.

Електроди НИИ-48Г

Електроди НИИ-48Г призначені для зварювання відповідальних конструкцій з низьколегованих і спеціальних сталей, високомарганцовістої сталі типу 110М13Л, а також зварювання таких сталей з хромонікелевими аустенітними сталями.
Зварювання в усіх просторових положеннях шва постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ОЗН-300М

Зварювальні електроди ОЗН-300М застосовуються для наплавлення деталей з вуглецевих і низьколегованих сталей, що працюють в умовах тертя і ударних навантажень. Наплавлення проводять в нижньому положенні на постійному струмі зворотної полярності або змінним струмом від джерел живлення з напругою холостого ходу (50 ± 5) В.
Типова твердість наплавленого металу складає 330 HВ (без термообробки).

Електроди ОЗН-400М

Електроди для наплавки марки ОЗН-400М застосовуються для наплавлення деталей, виготовлених з вуглецевих і низьколегованих сталей. Деталі використовуються в механізмах, що працюють в умовах ударних навантажень і тертя. Наплавлення здійснюється в нижньому положенні зварювального шва.
Типова твердість наплавленого металу складає 420 HВ (без термообробки).

Електроди ОЗН-6

Електроди ОЗН-6 застосовуються для наплавлення швидкозношуваних деталей гірничодобувних, будівельних машин та іншого обладнання, що працює в умовах інтенсивного абразивного зношування і значних ударних навантажень. Наплавлення в нижньому, вертикальному і обмежено стельовому положеннях змінним струмом і постійним струмом зворотної полярності.

Електроди Т-590

Електроди Т-590 призначені для наплавлення деталей, що працюють в умовах переважно абразивного зношування з мінімальними ударними навантаженнями. Т-590 краще застосовувати для наплавлення швидкозношуваних поверхонь, що працюють в абразивному середовищі, а також там, де потрібна підвищена твердість. Без термічної обробки вони дозволяють отримувати менше пластичний метал шва, але з твердістю HRC 58-64. Висока твердість металу, наплавленого цими електродами, досягається в результаті введення до складу покриття особливих легуючих елементів.

Електроди Т-620

Електроди для наплавлення Т-620 використовуються для наплавлення щоки дробарок, бандажів валкових дробарок, била молоткових дробарок і млини для подрібнення вугілля, зубів ковшів роторного екскаватора, ріжучих зубів, робочих деталей брикетних пресів, відбійних листів, лопатей димососів. Т-620 краще застосовувати для наплавлення швидкозношуваних поверхонь, що працюють в абразивному середовищі, а також там, де потрібна підвищена твердість. Без термічної обробки вони дозволяють отримувати менше пластичний метал шва, але з твердістю HRC 56-63. Висока твердість металу, наплавленого цими електродами, досягається в результаті введення до складу покриття особливих легуючих елементів.

Електроди Т-600 Сормайт

Електроди призначені для наплавлення твердих шарів на деталі зі сталі, сталевого литва і високомарганцевих сталей, які одночасно підлягають сильному абразивному зносу, ударних і стискає навантажень.
Основними областями застосування є землерийна, гірська і каменеобробна промисловість: наплавка зубів і ріжучих кромок екскаваторів і бульдозерів, грохотів, шнеків, молотів, щоки дробарок різних млинів, різальних країв на інструментах для холодної обробки, а також інших деталей.

Електроди марки УОНИ-13 / НЖ (20Х13)

Електроди марки УОНИ-13 / НЖ (20Х13) призначені для ручного дугового наплавлення штампів холодної та гарячої обрізки, а також швидкозношуваних деталей машин. Наплавлення в нижньому і похилому положеннях на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди ЦН-12М

Електроди ЦН-12М з основним покриттям, призначені для зносостійкого наплавлення робочих поверхонь ущільнювальних поверхонь арматури енергетичних установок, що працюють при високому тиску і температурах до 600 ° С, а також і інших деталей, де потрібна відповідна стійкість до затирання. Використання електродів марки ЦН-12М забезпечує отримання наплавленого металу, стійкого до загальної і міжкристалітної корозії в умовах експлуатації, а також стійкого до задирання.

Електроди ЦН-6Л

Електроди ЦН-6Л з основним покриттям, призначені для зносостійкого наплавлення робочих поверхонь деталей енергетичної арматури, що працюють при температурах до 540 ° С, і питомому тиску не вище 800 кгс / см² (наплавка тарілок, сідел, золотників і інших деталей енергетичної арматури). При використанні електродів марки ЦН-6Л наплавлений метал стійкий до корозії і ерозійного зношування в середовищі води і пару, стійкий до затирання.

Електроди ЦНИИН-4

ЦНИИН-4 — це електроди з основним покриттям, призначені для наплавлення зношених ділянок і заварки дефектів литих залізничних хрестовин і інших деталей з високомарганцовістої сталі, переважно сталі типу марки 110М13Л, які працюють в умовах інтенсивного абразивного зношування і значних ударних навантаженнях. При використанні електродів марки ЦНИИН-4, наплавлений метал має високу стійкість до утворення тріщин при наплавленні в умовах експлуатації.

Електроди ЭН-60М

ЭН-60М — це електроди з основним покриттям, призначені для наплавлення штампів всіх типів, що працюють з нагріванням контактних поверхонь до температури 400 °С, а також які швидко зношуються також верстатного обладнання (напрямних, ексцентриків, шестерень і ін.). Електроди забезпечують отримання наплавленого металу з високою гарячої твердістю (HRC — 52 при температурі 620 ° С) і достатньою жаростійкістю до температури 950 °С. Використання електродів марки ЭН-60М забезпечує отримання наплавленого металу з високою зносостійкістю в умовах роботи штампів холодного штампування і задовільною опірністю ударам

Електроди МНЧ-2

Електроди МНЧ-2 застосовуються для зварювання і наплавлення деталей з сірого, високоміцного та ковкого чавуну. Метал, наплавлений за допомогою електродів МНЧ-2 завдяки невисокій твердості останніх шарів (120 – 160 НВ), легко піддається обробці різанням або абразивній обробці. При зварюванні електродами МНЧ-2 утворюється міднонікелевий сплав — монель-метал (Cu~30%; Ni до 63%; інші компоненти Mn, Si, Fe). Температура плавлення цього сплаву близька до температурі плавлення чавуну, тому в процесі зварювання відбувається хороше перемішування сплаву з чавуном. Нікель і мідь, що знаходяться в сплаві, сприяють графітизації чавуну в зоні сплавлення, тобто зменшують небезпеку виникнення значної зони відбілювання. Так як сплав відзначається хорошими пластичними властивостями, метал шва стійкий до утворення тріщин.

Електроди ОЗЧ-2

Електроди для зварювання чавуну ОЗЧ-2 є мідно-залізними електродами з кислим покриттям. В основі електрода використовується мідний стрижень з дроту марки М1 або МТ. Для забезпечення великої твердості і унікальних зварювальних властивостей в покритті електродів застосовується феромарганець, карбід кремнію, нікелевий порошок. Мідь під впливом високих температур практично не розчиняє залізовуглецеві частки, які забезпечують більшу твердість шва. Співвідношення міді Cu в металі шва 80% -90%, заліза Fe 8% -15%, інші елементи, що забезпечують хороші зварювальні та фізичні властивості: марганець Mn, кремній Si і нікель Ni 3% -5%.

Електроди ЦЧ-4

Електроди покриті металеві марки ЦЧ-4 для ручного дугового зварювання та наплавлення чавуну з основним покриттям, призначені для холодного зварювання конструкцій з високоміцного чавуну з кулястим графітом і сірого чавуну з пластинчастим графітом, а також їх з’єднання зі сталлю. Електроди ЦЧ-4 можуть використовуватися для зварювання ушкоджених деталей і зварювання дефектів у виливках з високоміцного і сірого чавуну і попередньої наплавлення перших одного-двох шарів на зношених чавунних деталях під наступне наплавлення спеціальними електродами.
В метал шва, зварений електродами ЦЧ-4, вводиться сильний карбідоутворювач — ванадій. Утворені карбіди даного елемента не розчиняються в залізі та мають форму дрібнодисперсних нетвердих включень. Металева основа при цьому виявляється зневуглецьована і досить пластична. Після зварювання можлива обробка ріжучим інструментом.

Електроди ОЗА-1

Електроди з сольовим покриттям, призначені для зварювання і наплавлення деталей і конструкцій з технічно чистого алюмінію марок А0, А1, А2, А3. Сварка в нижньому і обмежено вертикальному положенні на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди ОЗА-2.

Електроди з сольовим покриттям, призначені для заварки дефектів лиття і наплавлення деталей з алюмінієво-кременистих сплавів типу АЛ-4, АЛ-9, АЛ-11 і ін. Сварка в нижньому і обмежено вертикальному положенні на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди УАНА-1

Електроди з сольовим покриттям, призначені для ручного дугового зварювання, наплавлення деталей і конструкцій з деформованих алюмінієвих сплавів марок АД00, АДО, АД1, АД, АМц. Сварка на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди УАНА-2

Електроди з сольовим покриттям, призначені для ручного дугового зварювання, наплавлення деталей і конструкцій з деформованих алюмінієвих сплавів марок АД31 (33, 35), АЛ9 (11, 34). Сварка на постійному струмі зворотної полярності.

Електроди Monolith E 4043

Алюмо-кремнієві електроди із вмістом кремнію 5%.Універсальні електроди для зварювання литого, прокатного і штампованого алюмінію та алюмінієвих сплавів. Призначені для зварювання алюмінію і сплавів на основі типу: Al-Si, Al-Mg, Al-Mg-Si, Al-Mn-Cu. Типове використання: грузові трапи і вантажні платформи , віконні та дверні рами, корпуси коробок передач, блоки циліндрів двигунів, електричні шини, електричні коробки перемикачів та монтажні опори.

Електроди Monolith E 4047

Алюмо-кремнієві електроди призначені для зварювання алюмінію та сплавів на основі алюмінія із вмістом кремнію до 12%. Універсальні електроди для зварювання литого, прокатного і штампованого алюмінію та алюмінієвих сплавів. Призначені для зварювання алюмінію і сплавів на основі типу: Al-Si, Al-Mg, Al-Mg-Si, Al-Mn-Cu. Типове використання: грузові трапи і вантажні платформи , віконні та дверні рами, корпуси коробок передач, блоки циліндрів двигунів, електричні шини, електричні коробки перемикачів та монтажні опори.

Електроди АНЦ / ОЗМ-2

Електроди АНЦ / ОЗМ-2призначені для зварювання та наплавлення виробів з технічно чистої міді, що містять не більше 0,01% кисню. Електроди АНЦ / ОЗМ-2 забезпечують отримання металу шва з високою електропровідністю: не менше 60% електропровідністю технічно чистої міді.

Електроди Комсомолець-100

Електроди Комсомолець-100 використовуються для зварювання та наплавлення конструкцій з технічно чистої міді, вміст кисню не більше 0,01%. Також можливе зварювання міді зі сталлю і сплавів на основі міді.

Електроди ОЗБ-2М

Електроди призначені для зварювання і наплавлення бронз, в першу чергу олов’яно-фосфористих і художніх, наплавлення на сталь і бронзу і для заварки дефектів бронзового і чавунного лиття. Зварювання та наплавлення в нижньому, горизонтальному і вертикальному положеннях постійним струмом зворотної полярності.

Електроди ОЗБ-3

Електроди призначені для наплавлення при виготовленні і відновленні електродів машин контактного і точкового зварювання, в т.ч. машин зварювання будівельної стрижневої арматури.